Wielu turystów spędza wakacje na leniuchowaniu – w hotelach, na basenie i na plaży. Warto jednak wyjśc poza hotel i zwiedzać oraz korzystać z licznych atrakcji, jakie tu na Was czekają! Jak spędzić urlop intensywniej?

Wakacje w Egipcie dla aktywnych

Wiadomo, że liczni z nam szukają tanich lotów do Egiptu, aby odpocząć od codzienności, zgiełku, stresu, pracy, obowiązków domowych… i sami wiecie, czego jeszcze. Warto zrobić sobie dzień lub dwa całkowitego resetu i uciec od wszystkiego. Można położyć się na plaży z książką w ręku i oddać wymarzonemu lenistwu. Jednak po jednym takim dniu wyruszcie poza leżak i zobaczcie, gdzie w ogóle jesteście!

Egipt to zupełnie inna kraina, dlatego też warto ją dokładniej poznać. To raj dla aktywnie podróżujących! Warto wybrać się na nurkowanie, aby podziwiać wspaniałe i słynne na cały świat rafy koralowe. Można też zapisać się na kurs, jeśli jeszcze nie potrafimy nurkować.

Interesującą opcją jest też rejs po Nilu, który obfitować będzie we wspaniałe widoki. Aktywnym turystom spodoba się też wycieczka na pustynię, gdzie można pojeździć na wielbłądach, jeepem lub samochodem terenowym z napędem na cztery koła. Skoki adrenaliny gwarantowane!

Warto też wybrać się na wycieczkę na górę Synaj, czyli górę Mojżesza. Wyprawa rozpoczyna się w nocy, co jest dodatkową atrakcją – za to poranny wschód słońca zostaje w pamięci na długo. Po takim spacerze aż chce się zwiedzać Egipt jeszcze intensywniej!

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)