Egipt fascynuje od lat. Podczas wakacji warto zwiedzić kilka największych atrakcji. Prezentujemy trzy najważniejsze, choć one dopiero zaczynają listę wartych zobaczenia…

Historyczne atrakcje Egiptu - top 3

W Egipcie czekają wspaniałe plaże, słoneczna pogoda nawet wtedy, gdy u nas jest zima, wybrzeża Morza Czerwonego i Śródziemnego, pustynne krajobrazy i skarby kultury sprzed tysięcy lat. Mieści się on w czołówce miejsc, które trzeba odwiedzić. Poniżej podpowiadamy, gdzie się udać i co zobaczyć – oto 3 największe atrakcje architektoniczne Egiptu, które musicie zobaczyć.
Piramidy w Gizie. Chyba nikogo nie zdziwi, że rozpoczynają one tę listę. Stanowią symbol Egiptu, ale są też świadectwem bogatej historii kraju. Wybudowano je jeszcze w XXV wieku p. n.e i zalicza się je do siedmiu cudów świata starożytnego. Kompleks piramid obejmuje dwie piramidy Cheopsa, Chefrena, mniejszą Mykerinosa, ale też m.in. grobowce.
Sfinks. Wielkiego Sfinksa w Gizie należy jednak wymienić osobno – słynny na cały świat przyciąga rzesze turystów. Ogromny, wykuty z bloku skalnego posąg lwa z ludzką głową przedstawia faraona Chefrena. Powstał około III tysiąclecia p.n.e i słynie też jako jeden z najstarszych ogromnych posągów na świecie.
Dolina Królów. Dolina Królów to słynne miejsce spoczynku egipskich władców od XVIII do XX dynastii. Wycieczki tutaj organizowane należą do najpopularniejszych. Grobowce są wykute w skałach i składają się licznych korytarzy oraz sal. Największy jest grobowiec faraona Seti I – zajmuje powierzchnię ponad 120 m².