Stosunkowo niedaleko popularnej Hurghady znajduje się drugi z najpopularniejszych kurortów, czyli Sharm el-Szejk. Położenie u styku Afryki i Azji, wśród malowniczych zatok, dodaje mu uroku.

Który egipski kurort będzie najlepszy na urlop? Sharm el-Szejk

Długie i piaszczyste plaże, świetne warunki do uprawiana sportów wodnych i nurkowania, szkółki windsurfingu, walory Morza Czerwonego – oto kilka atrakcji czekających w tej „egipskiej perle kurortów”. To dobry wybór dla tych, którzy są spragnieni egzotyki i orientu, ale wolą bezpieczne, zorganizowane formy wypoczynku. Tu idealnie miesza się europejskość z egzotyką!

W kurorcie nie brakuje ponadto oferty atrakcji, nocnego życia, klubów itd. Bary oraz restauracje znajdują się wzdłuż bulwaru. Sharm el-Szejk to świetny punkt wypadowy, jeśli macie w planie zwiedzać lub gdzieś wyruszyć, np. na górę Synaj. Do najważniejszych zabytków nie jest daleko – warto wybrać się do Kairu, aby zobaczyć piramidy w Gizie.

Polecamy także przejażdżki po pustyni, np. na wielbłądzie lub jeepem albo quadem, rejsy statkiem z przezroczystym dnem i zorganizowane wyprawy, m.in. do Kolorowego Kanionu. Po powrocie zaś można odpocząć w wyjątkowo wygodnych hotelach o bardzo rozwiniętej infrastrukturze. Baseny, spa, masaże itd. są do dyspozycji gości! Poza tym to miejsce w sam raz także na wakacje z dziećmi – centrum nurkowe i liczne atrakcje przygotowane z myślą o nich brzmią kusząco!
(kkw / Fot. Pixabay/jarekgrafik )