Egipt jest jednym z najpopularniejszych kierunków zarówno w zimie, jak i latem. Warto spędzić tam egzotyczne wakacje, ale trzeba wiedzieć, który kurort wybrać. To z kolei zależy od tego, jak lubicie spędzać czas – aktywnie czy biernie? Poniżej przedstawiamy Hurghadę.

Który egipski kurort będzie najlepszy na urlop? Hurghada!

W Egipcie nie brakuje tak atrakcji, jak i kurortów. Warto ujrzeć na własne oczy piramidy, wybrać się na wycieczkę na wielbłądach po pustyni, zobaczyć Dolinę Królów, popróbować lokalnej kuchni, a także wypocząć na cudownych plażach. Poniżej doradzamy wybrane kurorty.

Hurghada. Wczasowicze najczęściej wybierają się właśnie tutaj. Jest to dawna osada rybacka, a zarazem jeden z pierwszych kurortów nad Morzem Czerwonym. Turyści uwielbiają to miejsce przede wszystkim z powodu wspaniałych plaż oraz ciepłego morzu, które zachęcało do pływania, ale i nurkowania. Egipt słynie bowiem jako raj dla miłośników podwodnego świata! Gdy w latach 80 XX w. zaczęły powstawać tu hotele, niewielka osada znacznie wyrosła! Wybudowano wspaniałe i luksusowe hotele z basenami, strefą spa i wellness, restauracjami, barami, sklepami itd.

Hurghada będzie też świetnym wyborem, jeśli szukacie dobrej bazy wypadowej do zwiedzania. Warto wyruszyć m.in. do Zatoki Makadi (około 40 km). Tu można ujrzeć najpiękniejsze rafy koralowe, ale też wraki statków. Czekają tu również rejsy łodzią oraz park Dolphin World, a niedaleko pustynia oraz miasta zamieszkiwane przez tajemniczych Beduinów. Noc w namiocie to naprawdę interesujące doświadczenie!
(kkw / Fot. Pixabay/shadyshaker)