Kair, stolica Egiptu, to jedno z najgęściej zaludnionych miast świata. Położone tuż przy brzegu Nilu miasto oferuje wiele atrakcji

Egipt: Top 5 atrakcji Kairu

Piramidy w Gizie w Egipcie - mapa i ciekawostki


każdy, kto zachwyca się historią i kulturą Egiptu, musi zobaczyć kompleks piramid. To pozycja obowiązkowa w programie zwiedzania i wycieczek do Kairu.

Wielki Sfinks egipski


Ten słynny lew z ludzką głową to symbol Kairu, ale i całego Egiptu. Rzeźba pojawia się na pocztówkach i folderach biur turystycznych, trzeba ją ujrzeć na własne oczy.

Piramida Cheopsa


Najsłynniejsza spośród piramid i najbardziej rozpoznawalna budowla w Egipcie. Grobowiec jest ogromny, budzi respekt także dzisiaj. Ponadto piramida została uznana za jeden z cudów świata.

Muzeum Egipskie


Jeśli zabytki i ciekawa historia Egiptu to główne powody naszej podróży, warto wybrać się też do Muzeum Egipskiego. Można posłuchać wielu interesujących faktów, wzbogacić swą wiedzę o rozmaite ciekawostki na temat Egipcjan lokalnej kultury, zobaczyć bogate kolekcje pamiątek z dawnych czasów świetności.

Miasto Umarłych


To rejon czy też dzielnica Kairu, w której jednak trzeba zachować ostrożność. Miasto Umarłych to określenie na dzielnicę cmentarną, ale żyją tu najbiedniejsi mieszkańcy. Wielu turystów wybiera się na zwiedzanie bez tej świadomości. Warto skorzystać z usług lokalnych przewodników.

Lista atrakcji Kairu jest znacznie dłuższa, żeby nie powiedzieć nieskończona. Ta jednak może stanowić wstęp do zwiedzania tego fascynującego miasta