To zaskakujące, ale podobno wybierające się samotnie na urlop Polki chętnie udają się do Egiptu. Państwo w Afryce Północnej znajduje się w czołówce!

Egipt – na wakacje w pojedynkę?

Samotne podróżowanie ma swoje plusy, ale wiąże się z ryzykiem – głównie w przypadku wyjazdów kobiet. Każda kobieta ma wątpliwości – wyjechać czy nie? A może wybrać się na specjalny wyjazd organizowany dla singli? Mimo to Polki chętnie podróżują nawet w miejsca, które mogą być potencjalnie niebezpieczne. Wśród najczęściej wybieranych miejsc są nie tylko europejskie państwa. W czołówce znajduje się m.in. Egipt.
Wybór doprawdy zaskakujący, ale według badań to właśnie Egipt znajduje się na pierwszym miejscu wśród osób planujących wakacje solo. Trzeba jednak przyznać, że jednym z decydujących czynników jest dość atrakcyjna cena takiej podróży oraz szeroki wybór ofert w biurach podróży.
Ponadto gwarantowana słoneczna pogoda, wiele do zwiedzania, inna kultura do poznania, świetna kuchnia i odpowiednie warunki do nurkowania czy uprawiania innych sportów wodnych. To ważne czynniki, gdyż przecież single zwykle spędzają czas na wakacjach dużo bardziej intensywnie niż na przykład pary albo rodziny z dziećmi. W pojedynkę więcej też zwiedzamy – a w Egipcie atrakcji nie brakuje! Warto zobaczyć m.in. piramidy w Gizie, Kair, klasztor św. Katarzyny, świątynię w Asuanie, a także perłę Morza Śródziemnego, czyli Aleksandrię. Obowiązkowo należy się też wybrać na przejażdżkę wielbłądem lub rejs po Nilu.