Niesłabnącą popularnością wśród turystów cieszy się także Egipt – zapewnia znacznie więcej atrakcji niż tylko słynne piramidy. To luksusowe hotele, wspaniałe plaże oraz rafa koralowa…

Egipt, którego nie znacie

Przede wszystkim Egipt słynie jako miejsce, w którym narodziła się jedna z najstarszych cywilizacji. Tłumy turystów pragną zobaczyć na własne oczy monumentalne piramidy, wybrać się w rejs po Nilu lub na przejażdżkę wielbłądem i poczuć prażące słońce nad pustynią.

Egipt to prawdziwy wakacyjny raj – dla miłośników kąpieli słonecznych i morskich, ale też nurkowania i starożytności. Można wypoczywać na piaszczystych plażach, podziwiać rafę koralową oraz faunę i florę – m.in. żółwie morskie i delfiny. Najsłynniejsze kurorty to Sharm El Sheikh, Hurhada oraz Taba. Marsa Alam zaś ceniona jest ze względu na najpiękniejsze plaże.

Polecamy też wycieczki po Egipcie, m.in. nocną wyprawę na górę Synaj. Wspaniałą przygodą będzie też wyprawa na piękne wyspy Qulaan położone w Parku Narodowym Wadi El-Hamata czy też przejazd jeepami lub quadami po pustyni, a potem do wioski Beduinów. Herbata z miętą – obowiązkowa!

Program zwiedzania też jest intensywny – koniecznie wybierzmy się do dawnej stolicy Egiptu, Luksoru, aby ujrzeć słynne piramidy, grobowiec Tutenchamona, świątynię Hatszepsut i niezwykłą Dolinę Królów. Godne polecenia są też Asuan, miasto przy najbardziej malowniczym odcinku Nilu, a także miasteczko portowe El Quseir. Na miłośników pamiątek czekają też targi, m.in. asuański.